Nasz zespół
Wykładowcy
W ramach zajęć słuchacze będą mieć zajęcia m.in z następującymi osobami




































Krzysztof Bińkowski

dr hab. inż. Teodor Buchner

Sebastian Burgemejster

dr hab. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz
Dr hab. nauk prawnych, radca prawny, profesor uczelni i kierownik Katedry Prawa Cyberbezpieczeństwa i Nowych Technologii w Instytucie Prawa w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacj i dyrektor w NASKi. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS. W latach 1996-2010 pracowała jako prawnik m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polsat S.A. oraz w TVP S.A. W latach 2011-2018 wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Wieloletnia praktyka w stosowaniu prawa autorskiego i praw pokrewnych. Wieloletnia praktyka w stosowania prawa w zakresie regulacji rynku i usług powszechnych, Autorka monografii i licznych artykułów, redaktor naczelny pisma wydawanego przez ASzWoj – Cybersecurity & Law. Organizatorka konferencji krajowych i międzynarodowych o tematyce bezpieczeństwa w działalności mediów i cyberprzestrzeni. ORCID: 0000-0003-0188-5704

Marcin Chludziński
Były prezes Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. W latach 2018 do 2022 Prezes KGHM Polska Miedź S.A. jednej z największych strategicznych polskich spółek skarbu państwa, jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie zatrudniającej łącznie pow. 34 tysięcy pracowników. Od stycznia 2016 roku członek Rady Nadzorczej PZU S.A. i jednocześnie prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (do czerwca 2018 roku), gdzie odpowiadał za procesy restrukturyzacyjne, fuzje oraz przejęcia. Definiował strategiczne kierunki rozwoju ARP. Przeprowadził restrukturyzację między innymi w spółkach Przewozy Regionalne, H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. Współtwórca i prezes zarządu Invent Grupa Doradztwa i Treningu Sp. o.o. w latach 2006 – 2015. Prezes think tanku gospodarczego – Fundacja Republikańska w latach 2011 – 2015. Absolwent Instytutu Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Współpracował w charakterze wykładowcy z Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas oraz Uczelnią Łazarskiego. Posiada doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego i nadzoru korporacyjnego. Specjalizuje się w restrukturyzacji rozwojowej przedsiębiorstw i inwestycjach kapitałowych.

gen. bryg. dr inż. Mariusz Chmielewski
gen. bryg. dr inż. Mariusz Chmielewski pełni funkcję Zastępcy Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Dziekana Wydziału Cybernetyki WAT wspierając kreowanie kierunków kształcenia i badań z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki w resorcie obrony narodowej.
W 2003 jako prymus WAT rozpoczął badania i kształcenie z zakresu wspomagania dowodzenia, symulacji komputerowej i zastosowania metod sztucznej inteligencji na Wydziale Cybernetyki WAT. W 2012 obronił z wyróżnieniem prace doktorską z zakresu zastosowania metod sztucznej inteligencji i analizy semantyki w identyfikacji sytuacji kryzysowych.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród przyznanych za osiągnięcia naukowe i wynalazcze na arenie międzynarodowej w dziedzinie biomedycyny i wspomagania dowodzenia. Mentor technologiczny i naukowy wielu zespołów pracowników i studentów RON w konkursach technologicznych ImagineCup, Cyber 9/12 oraz hackatonów. Od 2018 jest reprezentantem Ministerstwa Obrony Narodowej RP w Europejskiej Agencji Obrony jako CAPTECH grupy roboczej Modelling & Simulation.

insp. dr Mariusz Ciarka
Doktor nauk prawnych i oficer Policji. W latach 2016-2024 był rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji, wcześniej w latach 2012 – 2016 roku był rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. W 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży pełnił funkcję rzecznika prasowego centrum medialnego administracji rządowej. Członek Prezydium Rady Polityki Penitencjarnej III kadencji na lata 2020–2024. Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Redaktor naczelny Gazety Policyjnej i miesięcznika POLICJA997. Rzecznik prasowy policji między innymi podczas operacji policyjnych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na czas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, Szczytu NATO 2016 w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży.

dr hab. Tomasz Cicirko

dr Mirosław Czapiewski
jest ekonomistą i nauczycielem akademickim. Pełni funkcję wiceprezesa Zarządu ds. Infrastruktury i Zarządzania Majątkiem spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Wcześniej pracował jako adiunkt w Katedrze Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, na którym pełnił w przeszłości funkcję prodziekana. Posiada także obszerne doświadczenie w organach statutowych spółek, pełniąc w przeszłości m.in. funkcję członka zarządu Rafinerii Gdańskiej oraz członka rady nadzorczej Energi (obydwie spółki wchodzą obecnie w skład grupy kapitałowej ORLEN). W drugiej z wymienionych spółek pracował również na stanowiskach dyrektorskich. Był także związany zawodowo z samorządem gospodarczym, organizacjami trzeciego sektora i licznymi spółkami państwowymi i prywatnymi, w tym w sektorze zdrowia. Pracował wreszcie jako doradca w procesach prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych.

dr hab. Monika Czerwonka
Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik Zakładu Rynków Kapitałowych i Finansów Behawioralnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansami behawioralnymi, inwestowaniem społecznie odpowiedzialnym i finansami kulturowymi. Autorka ponad 60 publikacji na ten temat, w tym książkowych, m.in.: „Finanse behawioralne. Zachowania inwestorów i rynku” (2012), „ Inwestowanie społecznie odpowiedzialne” (2013). Laureatka Nagrody Beta 2020 za książkę pt: „Behawioralne, kulturowe i etyczne uwarunkowania podejmowania decyzji inwestycyjnych” (2019). Prowadzi czynną działalność dydaktyczną (prowadzenie zajęć na wszystkich poziomach studiów, wypromowanych ponad 280 prac licencjackich i magisterskich), organizacyjno-popularyzatorską (ekspertyzy w charakterze biegłego na zamówienie organów władzy publicznej, udział w programach współfinansowanych przez Unię Europejską) oraz działalność w ramach współpracy międzynarodowej (aktywny udział w licznych konferencjach naukowych polskich i zagranicznych). Związana z praktyką gospodarczą w związku z pełnieniem funkcji członka rady nadzorczej i przewodniczącej komitetu audytu. Prywatnie dumna mama 4 dzieci. ORCID: 0000-0002-3496-492X

Renata Davidson

dr hab. Ireneusz Dąbrowski

prof. dr hab. inż. Piotr Dela
Profesor dr hab. inż. Piotr Dela jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, studiów podyplomowych w Akademii Obrony Narodowej i studiów podyplomowych w Instytucie Polityki Światowej w Waszyngtonie. Od początku pracy zawodowej związany z instytucjami centralnymi MON i szkolnictwem wojskowym. Nauczyciel akademicki Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (Akademii Sztuki Wojennej) i Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Główny specjalista w Morskim Centrum Cyberbezpieczeństwa w Gdyni. Autor ponad 100 artykułów, referatów, podręczników, opracowań naukowych i monografii. Obszar zainteresowań naukowych obejmuje: systemy wspomagania decyzji, systemy i sieci teleinformatyczne, bezpieczeństwo informacyjne, bezpieczeństwo i militaryzacja cyberprzestrzeni. ORCID: 0000-0003-3643-3759

Piotr Dudzic

Michal Furmankiewicz
Doświadczony profesjonalista z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży, pracujący w różnych rolach – od konsultanta, przez architekta, po lidera zespołu. Zawsze skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów i wspieraniu biznesu za pomocą technologii. Ostatnie 10 lat poświęcił na pracę z różnorodnymi technologiami chmurowymi dostępnymi na rynku, pomagając klientom zrozumieć, czym jest chmura, jak tworzyć na jej podstawie rozwiązania i osiągać rzeczywiste wyniki biznesowe.
Obecnie, jako Principal Program Manager, koncentruje się na tym, aby platforma Microsoft była najlepszą platformą do tworzenia rozwiązań opartych na AI. Współpracuje z partnerami Microsoft na całym świecie, pomagając im w integracji elementów sztucznej inteligencji do ich rozwiązań i produktów.

Arkadiusz Gałecki

dr hab. Bartosz Grucza

Tomasz Janka

Jakub Kałużny

Piotr Kępski
Obecnie pracuje jako Cybersecurity Systems Analyst w ComCERT S.A., gdzie zajmuje się obszarem modelowania zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz TTP (techniki, taktyki i procedury) w cyberatakach. Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy ISO/IEC 27001. Posiada doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu polityk bezpieczeństwa infrastruktury i informacji cyfrowej na bazie ISO/IEC 27001, 27002, 27005. Przez wiele lat związany z obszarem utrzymania systemów IT w sektorze publicznym, zarówno na poziomie technicznym jak i zarządczym. Jako członek Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń aktywnie działa na rzecz wzmacniania świadomości w obszarze zagrożeń pochodzących z cyberprzestrzeni, w tym m. in. prowadzi szkolenia, współtworzy serię podcastów Cyber, Cyber… oraz bierze udział w organizacji rozgrywek Ligi CyberTwierdza.

dr hab. Jerzy Kosiński

dr inż. Robert Kośla
Główny architekt na Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w globalnym zesp

Rafał Krakowski

dr hab. Grzegorz Krasnodębski

gen. bryg. Maciej Materka
Gen. bryg. Maciej Materka w latach 2018 – 2024 był Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego, potem zajmował się bezpieczeństwem w KGHM S.A. Od 1999 r. związany ze służbami specjalnymi oraz instytucjami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego kraju. Rozpoczął służbę w Urzędzie Ochrony Państwa, później był oficerem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a od 2006 r. służył w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, będąc m.in. zastępcą dyrektora Departamentu Ochrony i pełnomocnikiem do spraw kontroli przetwarzania przez CBA danych osobowych. Przed objęciem funkcji Szefa SKW M. Materka pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie stworzył Departament Bezpieczeństwa, którym następnie kierował. 13 sierpnia 2020 r. otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy akt mianowania na stopień generała brygady. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Obrony Narodowej oraz Akademii Marynarki Wojennej.

gen. dyw. Karol Molenda
Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Ekspert w budowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, reagowaniu na incydenty komputerowe, informatyce śledczej oraz bezpieczeństwie teleinformatycznym. Człowiek z misją, architekt i realizator koncepcji formowania Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, który wspiera projekty naukowo-badawcze w zakresie nowoczesnych technologii oraz aktywnie uczestniczy w budowaniu relacji z sojusznikami i kluczowymi partnerami na arenie międzynarodowej. Absolwent WAT (m.in. MBA) oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Wyróżniony m.in. nagrodą European CYBERSEC Award 2021. Prywatnie pasjonat jazdy konnej i zapalony biegacz.

dr Filip Ostrowski

Jacek Presz
Menedżer i architekt korporacyjny. Współtworzył praktykę architektury korporacyjnej w jednej z wiodących światowych firm doradczych. Realizował projekty transformacyjne dla największych firm w regionie, m.in. w sektorze energetycznym i bankowym. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada certyfikaty potwierdzające wiedzę m.in. w zakresie TOGAF, Archimate, OCEB. Uczestniczył w pracach nad ramami architektonicznymi TOGAF w ramach konsorcjum The Open Group. Obecnie kieruje Biurem Zarządzania IT w Banku Pocztowym, nadzorując m.in. obszar projektów i architektury IT.

Robert Pławiak
Robert Pławiak pełni rolę CDIO w Polpharma. W latach 2018 – 2022 Prezes Zarządu Inteligent Logistic Solutions (IT SHARED SERVICES i Software House w Grupie PELION i Prezes Fundacji IT LEADER CLUB POLSKA). Jest absolwentem warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku systemy komputerowe oraz studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej. W 2022 roku ukończył studia na Cambridge University School w obszarze Digital Disruption Transformation and Strategy. Po ponad 4 letniej transformacji Spółki we wrześniu 2022 zakwalifikował się do finału, prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards w kategorii „Transformational Capabilities”. Posiada sięgające blisko dwóch dekad doświadczenie menadżerskie, liderskie w sektorach ubezpieczeń, bankowości, leasingu, farmacji i ochrony zdrowia. Zdobył je zarządzając procesami związanymi z informatyzacją, digitalizacją, zarządzaniem projektami i programami, cyberbezpieczeństwem, budowaniem i realizacją strategii IT w instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych w naszym kraju. W dotychczasowej był związany m.in. Grupą PZU (PZU SA, PZU Życie SA),Grupą EFL, z Bankiem Handlowym S.A., Inteligo Financial Services S.A., EFG Eurobank Ergasias S.A.(marka PolbankEFG), Funduszem Mikro Sp. z o.o., FM BANK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń PMI International & Polska, ISACA oraz ISSA oraz aktywnym prelegentem na wielu konferencjach.

dr hab. inż. Marek Roszak

Marcin Serafin
Partner w kancelarii Maruta. Jest odpowiedzialny za praktykę ochrony prywatności będąc Szefem Zespołu Ochrony Danych Osobowych. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie nowych technologii. Doradza klientom przy negocjacjach umów, doborze modeli biznesowych oraz prawnych aspektach własności intelektualnej. Doradzał w największych projektach w branży IT, telekomunikacyjnej, energetycznej, finansowej czy przemysłowej.

Leszek Skiba
Od 2020 do 2024 r. pełnił funkcję prezesa zarządu banku Pekao S.A. Od 2015 roku pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz legislacją w zakresie podatkowym. Wspierał także prace legislacyjne związane z rynkami finansowymi i kapitałowymi, jak również przygotował koncepcję reformy systemu budżetowego. Od marca 2019 do kwietnia 2020 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W latach 2009-2015 pracował w Narodowym Banku Polskim w Instytucie Ekonomicznym, gdzie brał udział w pracach nad raportem NBP wskazującym na konsekwencje członkostwa Polski w strefie euro oraz przygotowywał analizy dotyczące gospodarki strefy euro. Od 2009 roku Leszek Skiba prowadzi działalność publiczną non-profit jako Przewodniczący Rady i ekspert Instytutu Sobieskiego. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, gdzie uzyskał tytuł magistra. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny swojej pracy zawodowej oraz działalności publicznej.

Józef Sulwiński

dr inż. Jakub Syta
Od ponad 20 lat promuje ideę, że zarządzanie cyberbezpieczeństwem może być proste. W tym czasie współtworzył szereg zespołów zajmujących się świadczeniem usług w zakresie bezpieczeństwa systemów informacyjnych, zrealizował projekty dla dziesiątek organizacji, współtworzył rozwiązania wykorzystywane do świadczenia zaawansowanych usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jest zastępcą dyrektora Morskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa – think tank’u stworzonego przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz wykładowcą akademickim. Wspiera Operatorów Usług Kluczowych i inne istotne przedsiębiorstwa w spójnym zarządzaniu cyberbezpieczeństwem. Posiada wiele certyfikatów zawodowych, m.in. CISM, CISSP i CISA. Członek ISSA Polska
ORCID 0000-0002-0115-6432

Daniel Witowski

Tomasz Wodziński

dr inż. Krzysztof Wosiński
Certyfikowany tester bezpieczeństwa systemów IT (Certified Ethical Hacker), specjalizujący się w systemach militarnych oraz wywiadzie otwartoźródłowym (OSINT). Od kilkunastu lat zajmuje się jakością oraz bezpieczeństwem sprzętu i oprogramowania o przeznaczeniu wojskowym, produkowanym dla odbiorców polskich i amerykańskich. W ramach Securitum prowadzi szkolenia z zakresu OSINT-u, bezpieczeństwa działań w sieci oraz przeciwdziałania dezinformacji. Autor popularnych serii „OSINT Hints” oraz „Czwartki z OSINT-em” na portalu sekurak.pl. Po godzinach zgłębia zagadnienia związane z socjotechniką i OSINT-em, a także tworzy narzędzia usprawniające rozpoznanie OSINT-owe. Autor książki „Bezpieczeństwo osób i systemów IT z wykorzystaniem białego wywiadu. OSINT.

Tomasz Zdzikot
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończył także m.in. studia MBA Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Studia Podyplomowe Cyberbezpieczeństwo na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, a także program Top Public Executive organizowany przez IESE Business School w Barcelonie i Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej. W latach 2015-2017 Podsekretarz Stanu, a w latach 2017-2018 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnik Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym. W latach 2018-2020 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie pełnił też funkcję Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, odpowiadając m.in. za program podniesienia zdolności Sił Zbrojnych RP do działania w cyberprzestrzeni – CYBER.MIL.PL. Wieloletni samorządowiec w m.st. Warszawa oraz w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W latach 2020 – 2022 r. Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. Od 2022 do 2024 r. Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.